گیلتاز 0

تشخیص چای اصل از تقلبی


مدیر مدیر /
31 شهریور 1398

بیشترین نوشیدنی که در کشور ما استفاده می شود و محبوبیت خیلی زیادی بین خانواده ها دارد چای است و در صبحانه ها یک عضو جدانشدنی اغلب ماست. گاهی ممکن است ما از چای های بی کیفیت استفاده کنیم ولی می توانید چای مرغوب و ممتاز را با روش های آسان و مختلفی بشناسید و هنگام خرید دچار اشتباه نشوید.

بیشترین نوشیدنی که در کشور ما استفاده می شود و محبوبیت خیلی زیادی بین خانواده ها دارد چای است و در صبحانه ها یک عضو جدانشدنی اغلب ماست. ولی چیزی که باعث تاسف است درآمدزایی به روش غیر منصفانه و نادرست با استفاده از چای های نامرغوب است که باعث می شود گاهی ما چای های بی کیفیت استفاده کنیم ولی می توانید چای مرغوب و ممتاز را با روش های آسان و مختلفی بشناسید و هنگام خرید دچار اشتباه نشوید.

بهترین، مرغوب ترین و خوش طعم ترین چای مربوط به چای بهاره است و رتبه های بعدی چای چین تابستان و چین پاییز قرار می گیرند.

عطر چای همانند برنج یک مشخصه مهم برای چای است. قبل از تهیه چای حتما مقداری از آن را در مشت بگیرید و در آن بدمید و سپس آن را استشمام کنید. عطر و بوی چای ایرانی کاملا متمایز از چای های بی کیفیت است و عطر زیاد و زننده ندارد.


در کل می توان گفت درشتی چای یکی از نکات مهم و قابل توجه است. بوی چای حرف اول را در حدس طعم و مزه چای می‌زند، ولی به هر حال، قبل از دم کردن چای نمی‌توان میزان کیفیت آن را به طور کامل متوجه شد. در پست قبلی در مورد مهم ترین اصول دم کردن چای اشاره کردیم. رنگ سیاه چای هم مشخصه دیگر مرغوب بودن آن است.

شما میتوانید انواع چای ممتاز ایرانی و باکیفیت عالی را از اینجا تهیه کنید.

 

خرید آنلاین چای ممتاز ایرانی

برای ارسال نظر باید عضو شوید