ماسک سبوس صورت و بدن

امروز در این مقاله با عنوان ماسک سبوس صورت و بدن از انواع ماسک هایی که می شود با سبوس برنج ساخت و همچنین مقدار و نحوه ساخت ماسک ها را برایتان بگوییم. ابتدا از نحوه تولید سبوس برایتان خواهیم گفت. پس با ما همراه باشید.

سبوس برنج چیست؟

شالی ورودی به کارخانه، پس از خشک شدن و رسیدن به رطوبت استاندارد و جدا سازی گرد و غبار و سنگ های شالی به وسیله الک و دستگاه سنگ گیر برای پوست گیری آماده می شود.

لایه اول شالی که شلتوک نام دارد توسط دستگاه پوست کن جدا و به خاطر خطای احتمالی دستگاه ها ابتدا وارد پادیه می شود تا جدا سازی برنج قهوه ای، شالی و پوسته اول، اول کار انجام شود. بخاطر وجود سموم کشاورزی در لایه اول نمی توان از آن به عنوان مصرف خوراکی استفاده کرد ولی در صنایع مختلف کاربرد فراوانی دارد.

در ادامه پس از جداسازی لایه دوم، به برنج قهوه ای می رسیم که همان برنج سبوس دار می باشد پس از فرآوری های خاص و حفظ مواد مغذی سبوس برنج از جمله ویتامین ها، فیبر، پروتئین و غیره  سبوس برنج جدا و آن را در بسته بندی های ۵۰۰ گرمی و ساشه ۱۰ گرمی بسته بندی می شود که برای مصارف انسانی قابل استفاده می باشد و خواص درمانی فراوانی دارد که می توان از سبوس برنج قهوه ای به عنوان معجزه قرن یاد کرد.

ماسک سبوس صورت و بدن

ماسک سبوس صورت و بدن

سبوس برنج پوست را هیدراته می کند، تن را یکنواخت می کند و به کاهش چین و چروک و خطوط ظریف کمک می کند. این کاملا طبیعی است و حاوی هیچ افزودنی، نگهدارنده، رنگ یا عطر نیست و برای همه انواع پوست، از جمله پوست خشک و حساس مناسب است.

روش سنتی ژاپنی ها این است که سبوس برنج را در کیسه نرم ساخته شده از پنبه نرم و خوب می باشد ریخته و شما همچنین می توانید ان را با آب مخلوط کنید تا شستشوی صورت را روشن کنید یا ان را به عنوان یک ماسک صورت آبرسان استفاده کنید یا از ان به عنوان یک پاک کننده صورت مخلوط با صابون ملایم یا پاک کننده خود استفاده کنید.

نحوه استفاده از سبوس برنج برای صورت

ماسک سبوس صورت و بدن

1-یک کیسه کمربند را با سبوس برنج پر کنید و در چهار فنجان آب ولرم مخلوط کنید.
2-به آ‍رامی صورت و گردن را با کیسه کمربند در حرکات آهسته و دایره ای مالش دهید.
3-با استفاده از دست ها، بازوها و آرنج ها را ادامه دهید.
4-از آب باقی مانده خمیر شده برای شستن صورت، گردن، دست ها و بازوها استفاده کنید.
5-شستشو با آب شفاف و گرم.
6-کیسه کمربند را خالی کنید، شستشو دهید و برای استفاده بعدی خشک کنید.

کاربرد های دیگر ماسک سبوس برنج و نحوه استفاده

یک قاشق غذاخوری سبوس برنج را در چهار فنجان آب ولرم مخلوط کنید. صورت و گردن را با مخلوط مورد نظر بشویید. سپس با آب ولرم شستشو دهید.

سبوس برنج را به عنوان ماسک صورت آبرسان اعمال کنید

دو قاشق چای خوری سبوس برنج را با آب ولرم مخلوط کنید تا خمیر درست شود. در لایه های نازک اعمال می شود. با نوک انگشتان، ماساژ به آرامی در اطراف خطوط ریز و چین و چروک. ده تا پانزده دقیقه بگذارید. به خوبی با آب شفاف و ولرم بشویید.

سبوس برنج را با صابون یا پاک کننده مورد علاقه خود مخلوط کنید

مقدار ۱/۴ سبوس برنج را با صابون مخلوط کنید و سپس صورت خود را بشویید.